Złotów – Utopiła szczeniaki. Grozi jej do 2lat!

Jastrowska Policja prowadzi postępowanie karne w związku ze znęcaniem się nad zwierzętami. Podejrzana o to przestępstwo kobieta została przez Policję bardzo szybko zatrzymana. Do dwóch lat więzienia grozi 33-latce, która uśmierciła sześć szczeniąt.
Kobieta najpierw utopiła nowo narodzone pieski, a później spakowała je do reklamówki i wyrzuciła w przydrożnym koszu na śmieci. 26 maja br. około godziny 22.30 policjanci pojechali do miejscowości Sypniewo. Ze zgłoszenia rozmówcy wynikało, że ktoś wyrzucił w reklamówce szczenięta do przydrożnego kosza na śmieci. Świadek poinformował również, że kilka minut po godzinie 22.00 usłyszał podejrzane odgłosy dochodzące z tegoż kosza.
Kobieta wspólnie z policjantami przeszukała to miejsce, odnajdując dwie reklamówki z sześcioma martwymi szczeniakami i jednym żywym. Funkcjonariusze bardzo szybko w wyniku intensywnych działań ustalili oprawcę zwierząt. Następnego dnia w godzinach porannych w swoim mieszkaniu została zatrzymana 33-letnia kobieta.
Z informacji zebranych przez mundurowych wynikało, że 26 maja br. suczka 33-letniej mieszkanki powiatu złotowskiego urodziła siedem szczeniąt. Kobieta od razu utopiła je i wyrzuciła do kosza na śmieci. Podejrzana usłyszała już zarzut z ustawy o ochronie zwierząt. Kobieta przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła wyjaśnienia. 33-latka swoje postępowanie tłumaczyła tym, że nie byłaby w stanie wykarmić wszystkich zwierząt, teraz grozi jej kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Złotów