Opalenica – Tajemnicza śmierć w palącym się aucie

W dniu 23 kwietnia o godz. 12:17 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru samochodu osobowego na trasie Rudniki – Jastrzębniki. Na miejsce akcji udał się jeden zastęp na samochodzie GBA 2,5/16.

opal DSC_1328Po dojeździe na miejsce akcji okazało się, iż palący samochód znajduje się ok 700 metrów od drogi głównej. Dokładne miejsce wskazała osoba zgłaszająca.

Po wstępnym rozpoznaniu dowódca stwierdził, że w samochodzie mogą się znajdować zwęglone zwłoki. Podano dwa prądy wody, jeden na palący się samochód natomiast drugi na palące się zarośla.

Po ugaszeniu samochodu potwierdziły się przypuszczenie, w pojeździe znajdowały się zwłoki osoby. Dowódca pierwszego zastępu poprosił o wsparcie zastępu ratownictwa technicznego. O godz. 12:39 udaliśmy się kolejnym zastępem na samochodzie GBA-Rt 1,2/20.

Na miejscu akcji pracowała już Policja z Opalenicy. Całe działania zakończyliśmy po ok 4 godzinach działań. Na miejsce akcji dotarł również dowódca JRG asp. sztab. Andrzej Łaciński Z pierwszych ustaleń Policji wiadomo, iż w aucie znajdował się mieszkaniec gminy Opalenica. Dokładne przyczyny pożaru ustala Policja.

W trakcie dojazdu drugiego zastępu na miejsce akcji pozostawił on pachołek drogowy celem oznaczenia wjazdu na pole – niestety pachołek ten został zabrany przez nieznane osoby. Bardzo prosimy o zwrot naszej własności.

Źródło i foto: OSP Opalenica