19-latek przeszarżował podczas wyprzedzania TIR-a. Stracił panowania nad autem i uderzył w drzewo! Zmarł w szpitalu!

19-letni mężczyzna podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, samochód także dachował. Mężczyznę w ciężkim stanie przewieziono do Szpitala w Ostrowie Wlkp., gdzie zmarł. Ostrzeszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego prowadzą postępowanie w tej sprawie.

W środę 12.04.2017r. po godzinie 15:40 Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Stara Kuźnica w gminie Doruchów.Skierowani policjanci na miejsce wstępnie ustalili, że 19-letni mieszkaniec gminy Doruchów, kierujący samochodem osobowym marki citroen, na prostym odcinku drogi podjął manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego marki daf wraz z naczepą. Ciężarówką kierował 62-letni mieszkaniec województwa opolskiego. W trakcie wyprzedzania 19-latek zjechał na pobocze drogi,  co skutkowało, że stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Osobówka także dachowała.

Kierującego Citroenem w stanie ciężki załoga Pogotowia Ratunkowego przewiozła do Szpitala w Ostrowie Wlkp. Po godzinie 18:00 Dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał informację, że mężczyzna zmarł.

Policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie. Źródło: KPP Ostrzeszów