Koło – Posiadał narkotyki i papierosy bez akcyzy. Grozi mu do 10lat

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Koła, który posiadał przy sobie amfetaminę. Ponadto mundurowi ujawnili w mieszkaniu 27-latka kolejne porcje narkotyków, 16 sztuk roślin konopi indyjskich oraz około 190 paczek papierosów i ponad 20 000 sztuk papierosów luzem bez polskich znaków akcyzy. Wobec zatrzymanego mężczyzny Prokuratura już zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. 27-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

koło dsc_2317

W nocy z 21/22 lipca policjanci otrzymali zgłoszenie o odgłosach awantury dobiegających z jednego z domów jednorodzinnych w Kole. Podczas zatrzymania awanturującego się 27-letniego mężczyzny, policjanci ujawnili w kieszeni spodni zakazane środki psychotropowe. Ponadto mundurowi w mieszkaniu awanturnika ujawnili 16 sztuk roślin konopi indyjskich, ponad 9,5 grama amfetaminy oraz około 190 paczek papierosów i ponad 20 000 sztuk papierosów luzem bez polskich znaków akcyzy.

koło papierosy dsc_2313

Stróże prawa ustalili, iż uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego szacowane jest na kwotę przekraczającą 20 000 złotych.

27-latek z uwagi na stan nietrzeźwości (ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty, za które może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Ponadto Prokuratura Rejonowa w Kole na wniosek Policji zastosowała wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Źródło: KPP Koło