Poznań – Zatrzymani za kradzieże samochodów – FILM

Policjanci z Wydziału do spraw z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch z nich jest podejrzanych o kradzież z włamaniem do BMW. Natomiast trzeci próbował ukraść samochód marki Kia. Auta o wartości ponad 100 tysięcy złotych odzyskano zanim właściciele zgłosili ich utratę. Podejrzanym grozi teraz do 10 lat więzienia.


W nocy z 29 lutego na 1 marca br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podczas prowadzenia działań wymierzonych w przestępczość samochodową, zatrzymali za kradzież BMW dwóch mężczyzn.

Do kradzieży pojazdu doszło na poznańskim grunwaldzie. Dzięki dobremu rozpoznaniu operacyjnemu kryminalnych, zatrzymanie mężczyzn nastąpiło krótko po popełnieniu przestępstwa. Samochód został odzyskany zanim poszkodowany zgłosił jego utratę. Bmw warte ponad 25 tys. złotych wróciło do prawowitego właściciela.

Jeden z zatrzymanych to 20-letni poznaniak, drugi to 39-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego. Obaj byli już wcześniej karani za różne przestępstwa.

Kilka dni wcześniej tj. 26 lutego br. policjanci z tego samego wydziału zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży pojazdu kia sportage wartej blisko 100 tys. złotych. Tym razem podejrzany trafił w ręce policjantów za nim ten zdołał auto uruchomić.

Zatrzymanym okazał się znany dobrze policjantom 41-letni poznaniak. Całej trójce mężczyzn za kradzież i usiłowanie grozi nawet  10 lat więzienia. Na wniosek prokuratora za wcześniej popełnione przestępstwa trafili do aresztu. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Poznań / Patrycja Banaszak