Luxtorpeda w Metal Hammer – foto Adam Polański

metal hamerDo sprzedaży trafił właśnie nowy numer miesięcznika Metal Hammer. Na okładce płyty zespół Luxtorpeda, którego nowa, znakomita płyta była okazją do długiej rozmowy z muzykami tej poznańskiej formacji. A ja chciałem wspomnieć, iż zdjęcie z okładki wykonał Adam Polański z Nowego Tomyśla.

Redaktor naczelny we wstępniaku tak zapowiada ten materiał: „Z końcem 2010 roku odwiedziłem Litzę w jego domu pod Poznaniem. Musiałem wysłuchać wówczas utworów, które przygotował z myślą o swoim nowym zespole… Dziś, po kilku latach, debiutancka płyta Luxtorpedy jest już klasyką rodzimej sceny, ale co ważne, zespół nie osiadł na laurach i przygotował nowy, czwarty już krążek w dorobku. Krążek, który moim zdaniem, można śmiało postawić obok debiutu. Więcej o ‘MyWasWyNas’ opowiedzą sami autorzy – zapraszamy do lektury wywiadów z Litzą, Hansem i Krzyżykiem.”

Jeśli nie interesuje Ciebie taki rodzaj muzyki, to warto sięgnąć po miesięcznik Metal Hammer, właśnie ze względu na niesamowite zdjęcia Adama Polańskiego – mistrza portretów – jak mówią o nim koledzy po fachu.

 

polanski
Adam Polański fotografią zajmuje się od ponad dwudziestu lat. Dominującym tematem twórczości Polańskiego jest fotografia portretowa. Fotografuje aparatem cyfrowym i średnioformatowym aparatem analogowym. W latach 2004 – 2015 jego 349 prac znalazło się na pierwszych stronach międzynarodowych wydawnictw fotograficznych. Jego prace były wystawiana na licznych wystawach  w Polsce i poza granicami naszego kraju.
Adam jest głównym organizatorem i pomysłodawcą międzynarodowego konkursu fotograficznego „Portret Prawdziwy” w którym w roku 2014 udział wzięło 344 uczestników z 10 państw, a w 2015 roku, 478 uczestników z 19 państw, a nagrodzone prace przeznacza na licytacje WOŚP.

Źródło: http://www.metalmind.com.pl, nowytomysl.pl,
Zdjęcia: Adam Polański