Busy wagi ciężkiej na wielkopolskich drogach! Przeładowanie po 2-3 tony nie robi już na ITD wrażenia! „Sypią się” mandaty i kary!

W ostatnich dniach Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Poznaniu odnotowuje coraz to nowe zgłoszenia przeładowanych samochodów dostawczych.

20170322_06

Właśnie takie przypadki zgłaszają coraz częściej inspektorzy z wielkopolskich oddziałów inspekcji. Pojazdy, które powinny ważyć do 3,5 t, ważą najczęściej ponad pięć ton. Na przykład skontrolowane przez kaliskich inspektorów samochody w Ostrowie Wielkopolskim ważyły odpowiednio 5,4 t i rekordzista 6,4 t. Nie obeszło się w tych przypadkach bez mandatów po 500 zł i nakazu rozładowania towaru na inne pojazdy.

Dotychczasowym rekordzistą marca jest bus zatrzymany do kontroli prze Inspekcje Transportu Drogowego na terenie północnej Wielkopolski. Pojazd ważył 7750 kg. Oznaczało to, że przekroczył dopuszczoną normą masę o 4250 kg, a jego ładunek powinien być przewożony przez cztery dodatkowe pojazdy tego typu lub jeden o odpowiednio dużych parametrach.