Czarnków/Trzcianka – Policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany i aresztowali dilera! Grozi mu do 10 lat za kratkami!

Zarzut posiadania znacznej ilości marihuany usłyszał zatrzymany przez trzcianeckich policjantów 30-latek. W mieszkaniu zajmowanym przez mężczyznę, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 0,5 kg środków odurzających o czarnorynkowej wartości około 17 tys. złotych W piątek mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Trzciance na podstawie wcześniejszych ustaleń weszli w miniony piątek do jednego z mieszkań na terenie miasta. Podejrzewali bowiem, że mieszkający tam mężczyzn może posiadać narkotyki. Przeszukania potwierdziły uzyskane wcześniej informacje. Policjanci znaleźli tam 2 worki z suszem roślinnym. Wstępne testy wykazały, że to marihuana o wadze ponad 0,5 kg. Jej czarnorynkową wartość oszacowano na około 17 tys. złotych. Z zabezpieczonych środków odurzających można by zrobić co najmniej 1000 porcji. Na szczęście nie trafią one do potencjalnych klientów.W piątek Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. 30 – latek znany jest miejscowym ,,stróżom prawa”. Aktualnie ma na swoim koncie orzeczoną karę pozbawienia wolności za przemyt i posiadanie narkotyków. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Źródło: KPP Czarnków