Szamotuły – Zaginiony 68-latek z Wronek odnaleziony po 4 dniach na dworcu w Poznaniu!

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach prowadziła poszukiwania 68-letniego wronczanina, który zaginął w dniu 10 marca. Dzięki czujności mieszkańców oraz koordynacji działań przez dyżurnego szamotulskiej Policji, mężczyzna został odnaleziony w Poznaniu.

W dniu 11 marca br. policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 68-letniego wronczanina. Ze zgłoszenia wynikało, iż mężczyzna był ostatni raz widziany przez siostrę w dniu 10 marca br. około godziny 15.00.W związku z powyższym patrole będące w służbie sprawdziły pobliski teren za zaginionym sprawdzono m.in. dworce PKP, PKS, stacje paliw, hotele, szpitale w Szamotułach oraz w Czarnkowie, rejony parków, parkingów leśnych, tereny zielone w pobliskich miejscowościach. O zaginięciu mężczyzny poinformowano również ościenne jednostki Policji. W dniu 12 marca mieszkaniec Wronek znalazł w lesie we Wronkach dokumenty, które należały do zaginionego. W związku z powyższym, we wskazane miejsce udali się miejscowi policjanci, którzy zabezpieczyli ślady. Na miejsce przyjechał przewodnik psa tropiącego wraz z psem służbowym z Poznania. Policja przeprowadziła działania poszukiwawcze.  Brało w nich udziałw sumie 42 policjantów (23 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, 19 policjantów z Oddziałów Prewencji Policji z Poznania), 32 funkcjonariuszy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 2 funkcjonariuszy Straży Leśnej.

W dniu 13 marca, na terenach leśnych w okolicy Wronek policjanci współpracowali ze Specjalistyczną Grupą Poszukiwawczo – Ratowniczą Państwowej Straży Pożarnej, która sprawdza teren przy pomocy psów tropiących ludzi. Poszukiwania nie przyniosły efektu.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych pojawiła się informacja od czujnych mieszkańców, która pomogła w odnalezieniu zaginionego. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o tym, że osoba podobna do zaginionego 68-latka znajduje się na dworcu w Poznaniu. Dyżurny niezwłocznie skontaktował się z patrolem Policji, który tego dnia pełnił slużbe w powyższym rejonie. Okazało się, iż zaginionego nie było już w miejscu wskazanym przez osobę informującą. Dyżurny przekazał więc patrolowi zdjęcie zaginionego dzięki czemu policjanci odszukali mężczyznę. Po wylegitymowaniu go okazało się, iż był to właśnie zaginiony wronczanin. 68-latek został przekazany pod opiekę rodzinie. Źródło: KPP Szamotuły, Zdjęcie: poznan.pl