Dwóch pijaków na jednym skuterku bez OC, bez przeglądu i bez kasku! 54-letni kierowca miał 2,5 a 21-letni pasażer 2 promile!

Kaliscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jednośladem mężczyznę, który przewoził pasażera. Okazało się, że 54-latek mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie przewoził na motorowerze 21-latka, który również był pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że przepisy zabraniają przewożenia osób nietrzeźwych motorowerem, czy też motocyklem.

Kierujący motorowerem został zatrzymany do kontroli drogowej 16 kwietnia br. po godzinie 16:00 na ulicy Wrocławskiej w Kaliszu. Mężczyzna przewoził jednośladem pasażera, który nie miał założonego obowiązkowego kasku ochronnego. Okazało się, że kierującym jednośladem był 54-letni mieszkaniec Kalisza, a pasażerem 21-letni obywatel Litwy.Policjanci podczas rozmowy z kierującym nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że przypuszczenia mundurowych były słuszne. Badanie alkomatem wykazało u 54-letniego kierującego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości pasażera. Okazało się, że 21-latek, także był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Również stan techniczny pojazdu, którym jechali mężczyźni budził zastrzeżenia policjantów. Dodatkowo motorower nie miał aktualnych badań technicznych. Kierujący nie posiadał, także wymaganego podczas kontroli drogowej dokumentu, polisy OC.

54-letni kierowca jednośladu odpowie nie tylko za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale również za szereg wykroczeń, których się dopuścił. Pasażer odpowie za niekorzystanie z hełmu ochronnego podczas jazdy. Źródło: KMP Kalisz