Gniezno – Pijany dziadek wiózł 2-letniego wnuka

Policjanci wydziału ruchu drogowego z Gniezna zatrzymali do kontroli drogowej forda galaxy. Okazało się, że 55-latek, mieszkaniec gminy Janowiec Wielkopolski, kierujący pojazdem był nietrzeźwy, a na tylnym siedzeniu wiózł swojego 2-letniego wnuka. Na szczęście dalej nie pojechał. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Promil w organizmie miał kierujący fordem galaxy, który w takim stanie wiózł swojego 2-letniego wnuka. Na szczęście dalej nie pojechał. Teraz o konsekwencjach jakie poniesie mężczyzna zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj (28.04.16) rano w Mieleszynie. Patrol drogówki z Gniezna zatrzymał do kontroli drogowej forda.  Podczas rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 55-latka promil alkoholu. Kierowca nie jechał sam. Będąc w takim stanie przewoził swojego 2-letniego wnuka. Policjanci przekazali dziecko pod opiekę powiadomionej o zdarzeniu matce chłopca.

Teraz o tym jakie ostatecznie 55-latek usłyszy zarzuty i poniesie związane z tym konsekwencje, zadecyduje prokurator i sąd.

Źródło: KPP Gniezno