Gniezno – Pracownicy PKP kradli paliwo

Czterech pracowników PKP (w tym jeden emerytowany) zostało zatrzymanych, gdy kradli paliwo z cysterny kolejowej. Mężczyźni na stacji Gniezno – Winiary zerwali plombę i spuścili paliwo do wcześniej przygotowanych kanistrów. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 25 kwietnia br. na stacji Gniezno – Winiary. Wówczas to policjanci otrzymali telefoniczną informację od funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei o ujęciu na gorącym uczynku trzech sprawców kradzieży paliwa z cysterny kolejowej.  Czwarty uciekł, jednak następnego dnia został zatrzymany przez policjantów kryminalnych. Na miejsce zdarzenia  udali się gnieźnieńscy funkcjonariusze w celu zatrzymania mężczyzn i wykonania czynności procesowych. W pobliżu torów: w krzakach i rowie znajdowały się plastikowe baniaki, kanistry i wiadra służące do tego procederu. Sprawcami okazali się 4 pracownicy PKP ( w tym jeden emerytowany) w wieku od 50 do 61-lat: mieszkańcy Gniezna, Damasławka i gminy Trzemeszno. Na stacji policjanci zabezpieczyli paliwo znajdujące się w baniakach, które następnie przekazali przedstawicielowi spółki paliwowej.

W środę, 27 kwietnia zatrzymani złożyli wyjaśnienia, przyznali się do popełnionego czynu i złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Według wstępnych informacji powyższy proceder polegający na tym, iż po zerwaniu plomb na zaworach spustowych paliwo było spuszczanego do wcześniej przygotowanych kanistrów miał trwać od dłuższego czasu. Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie weryfikują obecnie te informacje.

Źródło: KPP Gniezno