Gniezno: Uciekający przed policją 28-latek potrącił funkcjonariusza. Był trzeźwy…

Kierujący renault clio nie zatrzymał się w Komorowie do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Podczas ucieczki próbował potrącić funkcjonariusza, któremu na szczęście udało się odskoczyć. 28-letni mieszkaniec Poznania został zatrzymany po około 30 kilometrów pościgu. Był trzeźwy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kłecku w środę (17.01) przed godzinę 12:00 w Komorowie (gm. Kłecko) chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego renault clio, który z dużą prędkością wyjechał zza zakrętu. Ten jednak nie zamierzał podporządkować się na wezwanie funkcjonariuszy, chociaż początkowo zwolnił, zjechał we wskazane miejsce, po czym ruszył gwałtownie na jezdnię, gdzie stał zatrzymujący go funkcjonariusz. Policjant na szczęście wykazał się refleksem i odskoczył unikając potrącenia. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Uciekinier nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, jechał przez Sławno, Kiszkowo, Charbowo w kierunku Kłecka, gdzie został zatrzymany. Kierujący, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Poznania został zatrzymany. Podczas pościgu mężczyzna złamał przepisy Prawa o ruchu drogowym, nie stosując się do znaków drogowych, wielokrotnie stwarzał również zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami, nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Pobrano mu krew celem badania na zawartość środków odurzających.

Sprawa jest w toku. 28-latek odpowie teraz za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz czynną napaść na funkcjonariusza publicznego. Za te przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Źródło: KPP Gniezno