Gniezno/Trzemeszno – Trzy miesiące aresztu za znęcanie się nad żoną

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie zatrzymali 58-latka podejrzewanego o znęcanie się nad swoją żoną. Mężczyzna w przeszłości był już notowany za to przestępstwo. Od dłuższego czasu wszczynał awantury domowe, wyzywał, szarpał i groził pozbawieniem życia żonie. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Rodzina z Trzemeszna od dawna była znana policjantom z Trzemeszna. Już kilka lat temu obecny 58-latek często spożywał alkohol i wszczynał w domu awantury. Z zebranych przez funkcjonariuszy materiałów wynikało, że znęcał się nad żoną. W tej sprawie miał prowadzone postępowanie, które zakończyło się dla niego w Zakładzie Karnym, gdzie odbył kilkumiesięczną karę pozbawienia wolności. To jednak nie uspokoiło jego nerwów.

Na początku czerwca w Komisariacie Policji w Trzemesznie zjawiła się żona 58-latka zgłaszając  o znęcaniu się fizyczno – moralnym nad nią przez męża. Jak informowała mężczyzna nie stronił od alkoholu, pod jego wpływem wszczynał awantury domowe, używał wobec niej słów wulgarnych itp. Kilka dni temu w trzemeszeńskim komisariacie pokrzywdzona pojawiła się ponownie, tym razem poinformowała, że mąż grozi jej pozbawieniem życia. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie 58-latkowi zarzutu znęcania nad osobą najbliższą i gróźb karalnych.

Decyzją sądu zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w jednym z aresztów. Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna odpowiada jednak warunkach recydywy  i jego wypadku kara może wynieść nawet 7 lat i 8 miesięcy.

Źródło: KPP Gniezno