Konin – Kolejny oszust w rękach policjantów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali w Łodzi 38-letniego mężczyznę, podejrzanego o współudział w oszukaniu 72-letniej mieszkanki Konina. Mężczyzna odebrał od pokrzywdzonej blisko 43 tys. zł wyłudzone metodą na tzw. „oficera CBŚP”.

Oszuści zadzwonili do kobiety 13 czerwca br. Telefonów było dużo, a sprawcy byli bardzo ostrożni. Udało im się jednak tak zmanipulować kobietę, że uwierzyła mężczyźnie podającemu się za funkcjonariusza CBŚP. Uwierzyła też kobiecie, która udawała krewną potrzebującą pieniędzy.

Oszuści kilka godzin obserwowali ofiarę, a upewniwszy się, że nie jest obserwowana przez prawdziwych policjantów odebrali od niej prawie 43 tys. zł i zniknęli. Kiedy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, po tych nie było już śladu w Koninie.

Kilka tygodni pracy operacyjnej przyniosło doskonałe wyniki. Śledczy wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który 13 czerwca br. odebrał pieniądze od 72-letniej kobiety. Policjanci z Wydziału Kryminalnego konińskiej jednostki zatrzymali 38-latka w środę na ulicy w Łodzi. Był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu.

Jak się okazało nie było to pierwsze tego typu przestępstwo, jakie popełnił zatrzymany mężczyzna. Usłyszał zarzut oszustwa popełniony w warunkach recydywy. Przyznał się do winy i wyraził gotowość dobrowolnego poddania się karze. O jego losie zdecyduje sąd. Maksymalna grożąca mu kara to 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Konin