Nowy Tomyśl – Ukradł niepełnosprawnemu akordeon! Grozi mu do 5lat!

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 49-letniego mężczyznę, mieszkańca Nowego Tomyśla, podejrzanego o kradzież akordeonu należącego do osoby niepełnosprawnej. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu (16 maja 2016 roku) do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zgłosił się niepełnosprawny mężczyzna, który poinformował o kradzieży jego akordeonu wartego 600 złotych. Dla upośledzonego mężczyzny instrument ten posiadał ogromną wartość, nie tyle materialną, co stanowiącą dla niego wartość sentymentalną.

W trakcie zbierania dokładniejszych informacji poszkodowany wyjął z kieszeni kartkę, którą przekazał policjantom. Była to kartka pozostawiona przez  anonimowego świadka kradzieży. Napisane na niej były dane personalne złodzieja. Nie zwlekając policjanci pojechali złożyć mu wizytę.

Kilka minut później mundurowi zatrzymali 49-letniego mężczyznę spacerującego sobie ulicami Nowego Tomyśla. Jak ustalili policjanci sprawca znał pokrzywdzonego i dokładnie wiedział, że zabierane przedmioty nalezą do osoby niepełnosprawnej. Wskazał również miejsce ukrycia instrumentu.

Na tym sprawa jednak się nie kończy. Po sprawdzeniu skradzionego mienia okazało się, że jest on niesprawny, gdyż nie wydaje żadnych dźwięków.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl