Grodzisk Wielkopolski – Uniknął zderzenia ze zwierzyną dachując na betonowym płocie

Dzisiaj w godzinach porannych w miejscowości Czarna Wieś doszło do groźnie wyglądającej kolizji samochodu osobowego. Kierujący aby uniknąć zderzenia z zwierzyną leśną zjechał do rowu, gdzie pojazd uległ wywróceniu. Poruszając się po drodze o każdej porze nie zapominajmy o zachowaniu czujności w kontekście takich wydarzeń.

5 sierpnia 2016r. o godz. 06.40 policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego udali się na zdarzenie drogowe do miejscowości Czarna Wieś. Kierujący pojazdem m-ki Renault Scenic, 40-letni mieszkaniec gm. Grodzisk Wlkp., w pewnym momencie zauważył wbiegającą na drogę zwierzynę leśną. Mężczyzna w celu uniknięcia zderzenia wykonał manewr obronny w wyniku, którego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd uległ wywróceniu. W wyniku zdarzenia kierowca odniósł niewielkie obrażenia, natomiast samochód uległ znacznemu uszkodzeniu. Kierowca był trzeźwy.

Grodzisk auto

Zwierzęta nagle pojawiające się na drodze mogą stać się przyczyną poważnych wypadków. Wielokrotnie widzimy je w pobliżu drogi w różnych porach roku. Drogi w Polsce często prowadzą przez lasy, wiele dróg, w tym również krajowych. Kierujący w takich miejscach musi być przygotowany na ewentualność wtargnięcia zwierzyny leśnej na drogę, szczególną uwagę należy zachować zwłaszcza nocą, kiedy zwierzęta wabione blaskiem świateł wychodzą z przydrożnych lasów. Widoczne z daleka w światłach reflektorów charakterystyczne odbicie gałek ocznych zwierzyny płowej winno być dla każdego kierującego sygnałem do zdjęcia nogi z gazu i zachowania szczególnej ostrożności. W razie potrzeby można użyć sygnału świetlnego lub dźwiękowego.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski