Grodzisk Wlkp. – Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 32

Na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Ptaszkowo, a Kotowo w gminie Grodzisk Wielkopolski doszło do wypadku drogowego. W skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 87-letnia mieszkanka gminy Grodzisk Wielkopolski.

22 lipca 2016 roku kilka minut po godzinie 21:00 na odcinku drogi krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Ptaszkowo, a Kotowo doszło do wypadku drogowego, w którym poszkodowanych łącznie było aż 5 osób. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Skoda Octavia jadąc z miejscowości Ptaszkowo w stronę Kotowa, wykonując manewr wyprzedzania, najprawdopodobniej stracił panowanie na kierowanym przez siebie pojazdem i obracając się doprowadził do zderzenia czołowo – bocznego z pojazdem marki Mercedes E270. Kierujący mercedesem w momencie uderzenia zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie przodem uderzył w drzewo.

grodzisk wypadek _dsc1259

Śmierć na miejscu poniosła 87-letnia pasażerka z pojazdu Mercedes, natomiast kierowca tego pojazdu wraz z małżonką w stanie zagrażającym ich życiu zostali przetransportowani do jednego z podpoznańskich szpitali. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z grodziskiego ruchu drogowego oraz Wydziału Prewencji jak i Wydziału Kryminalnego, Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim, strażacy oraz biegły sądowy z zakresu wypadków drogowych.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski

One thought on “Grodzisk Wlkp. – Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 32

Możliwość komentowania została wyłączona.