Grodzisk Wlkp. – Ukraińcy po pijaku spowodowali kolizję i uciekli. Grozi im do 2lat!

W miniony weekend grodziscy policjanci odnotowali kilkadziesiąt interwencji, obsługiwali wiele zdarzeń drogowych, ale także nie obyło się bez zatrzymań. Wśród zatrzymanych, którzy spędzili noc w policyjnym areszcie znaleźli się dwaj obywatele Ukrainy. Wszystko wskazuje na to, że uciekli z miejsca kolizji. W chwili zatrzymania, obaj byli nietrzeźwi.

17 lipca br. około godz. 19:50 na numer alarmowy „997” do grodziskiej Policji wpłynęło zawiadomienie, że na drodze W-308 z kierunku Grodziska Wielkopolskiego w stronę Białej Wsi porusza się pojazd VW T4, którego kierowca zachowuje się nie co dziwnie. Pojazd zjeżdżał raz na lewą, raz na prawą stronę jezdni. Policjanci jadąc na wskazane miejsce w między czasie otrzymali zgłoszenie, że na jednym z parkingów przy osiedlu Wojska Polskiego doszło do kolizji. W podanym opisie jako sprawcę zdarzenia opisano również samochód osobowy marki VW T4. W Białej Wsi policjanci zatrzymali wspomniany pojazd do kontroli drogowej. Funkcjonariusze wysiadając z radiowozu zauważyli jak kierowca zamienia się miejscem z pasażerem siedzącym obok. W trakcie legitymowania okazało się, że pojazdem podróżowali dwaj młodzi obywatele Ukrainy zatrudnieni w jednej z firm działających na terenie Grodziska Wielkopolskiego.

W powyższej sprawie przesłuchano naocznych świadków, którzy w sposób jednoznaczny wskazali na kierowcę, który brał udział w kolizji na Wojska Polskiego, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Wynik jego badania na zawartość alkoholu wskazywał na ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Młody pasażer, który nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami uzyskał wynik prawie 1 promila alkoholu we krwi.

Decyzją prokuratora rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. W polskim prawie za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewidziana została kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Z wyłączeniem policjanci poprowadzą drugą sprawę o spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski