Hanower jako centralny gospodarz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej serdecznie wita międzynarodowe drużyny i kibiców

Wprawdzie w Dolnej Saksonii nie zostanie rozegrany żaden mecz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Mężczyzn 2024, jednak będzie ona centralnym gospodarzem dla międzynarodowego świata piłkarskiego.

Turecka reprezentacja narodowa założy bazę w Sporthotel Barsinghausen, by przygotowywać się do wyzwań turnieju. Drużyna narodowa Holandii zakwateruje się w Ritz Carlton w miasteczku samochodowym w Wolfsburgu. Polski zespół przeniesie atmosferę Mistrzostw Europy bezpośrednio do Hanoweru, stacjonując w hotelu Sheraton w kwartale Pelikanviertel i trenując na boisku Akademii Młodzieżowej Hannover 96 na stadionie Eilenriede.

Stolica Dolnej Saksonni Hanower, gdzie łączą się gościnność i pasja do sportu, będzie w czerwcu i lipcu kluczowym punktem spotkań fanów piłki nożnej z całego świata.

„Ten turniej jest czymś więcej niż tylko ważnym wydarzeniem sportowym. To jest globalne zjawisko kulturowe, które łączy miliony ludzi. Dlatego czujemy się bardzo zaszczyceni, że Hanower jako stolica Dolnej Saksonii i centralny gospodarz EURO 2024 będzie gościł międzynarodowy świat piłki nożnej. Serdecznie witamy drużyny piłkarskie i kibiców z całego świata. Przygotowaliśmy dla nich szeroki zestaw imprez, zajęć rekreacyjnych, wydarzeń kulturalnych, ofert kulinarnych i atrakcji życia nocnego” – mówi Hans Nolte, dyrektor zarządzający Hannover Marketing & Tourismus GmbH.

Ogródki piwne, bary, kluby plażowe: hanowerska scena gastronomiczna gra w pierwszej lidze

Sączenie koktajlu nad dachami starego miasta, relaks w spokojnej kawiarni, chillout w legendarnym i modnym klubie? Hanower ma to wszystko w ofercie, na równi z degustacją tradycyjnej kuchni domowej w staroświeckich knajpkach, czy konsumpcją wyszukanych dań w restauracjach oznaczonych gwiazdką Michelin.

Więcej informacji: www.hannover-living.de/restaurants/

Sport na terenie zurbanizowanym: miasto przestrzenią sportowych zmagań

Hanower położony jest nad wodą. Rzeki Leine i Ihme od dawna cieszą się powodzeniem u entuzjastów sportów wodnych. Na hanowerskiej sztucznej fali na rzece Leine można surfować w sercu starówki, a na jeziorze Maschsee z widokiem na Nowym Ratusz – żeglować i zażywać kąpieli.

Więcej informacji: www.hannover-living.de/freizeit/sport/

Podmiejskie tereny wypoczynkowe zaliczają się do ekstraklasy

Jogging w największym lesie miejskim Europy Eilenriede, wędrówki po pobliskim paśmie wzgórz Deister, żeglowanie po jeziorze Steinhuder Meer, narty wodne na Blauer See w Garbsen – w Hanowerze i 20 okolicznych gminach w Regionie Hanower aktywne spędzanie czasu i rekreacja na łonie natury idą w parze z korzystaniem z ofert rozrywkowych wielkiego miasta.

Więcej informacji: www.hannover-living.de/ausflugsziele-in-der-region/

Publiczne transmisje rozgrywek: królowa piłka nożna rozszerza swoją domenę

Wspólne kibicowanie to wspólna radość. Hanowerskie ogródki piwne zapraszają na publiczne transmisje rozgrywek EURO 24. Na przykład w Waterloo-Biergarten pokazywane będą wszystkie mecze turnieju od pierwszego gwizdka 14 czerwca.

Więcej informacji: www.hannover-living.de/fussball-em-2024-your-host-city/

W każdym zakątku coś się dzieje: tętniące życiem dzielnice Hanoweru

Kultowa dzielnica Linden, Nordstat z niepowtarzalną aurą – hanowerskie dzielnice są przyjazne mieszkańcom i dają się pokochać – w pierwszym rzędzie małe kluby, knajpki i kioski w Linden, wegańskie kafejki i zielone oazy w Nordstadt czy też winiarnie i butiki w List.

Więcej informacji: www.hannover-living.de/stadtteiltipps-city/

Wycieczki po mieście – strzał w dziesiątkę dla przybyszów

W pulsującym życiem centrum dolnosaksońskiej stolicy umawiamy się na wspólne zakupy pod historycznym zegarem na placu Kröpcke albo „pod ogonem” przed głównym dworcem kolejowym. Co się za tym kryje, można dowiedzieć się podczas jednej z licznych wycieczek z przewodnikiem albo zwiedzania w konwencji Sightseeing z pokładu piętrowego autobusu.

Więcej informacji: www.hannover-living.de/stadtspaziergaenge/

Najważniejsze wydarzania w skrócie: utrzymać się przy piłce dzięki hannover-living.de

Dzięki obszernemu kalendarzowi wydarzeń oraz przewodnikowi po restauracjach, życiu nocnym i ofertach spędzania czasu wolnego, z funkcją filtrowania ułatwiającą wygodne wyszukiwanie informacji o różnych dzielnicach Hanoweru, HMTG oferuje pierwszoligowy nawigator dla Regionu Hanower. Wszystkie informacje, generowane przez sztuczną inteligencję, są dostępne w 18 językach. Ponadto oparty na SI Chat Bot „Hanno” uroczo i szybko odpowiada na pytania turystów po niemiecku i po angielsku.

Więcej informacji: www.hannover-living.de

Płynne połączenia lądowe, lotnicze i kolejowe: szybkie dotarcie do celu podróży

Hanower, serce Europy, prezentuje się jako mistrzowski gospodarz z najlepszą infrastrukturą transportu lokalnego i dalekobieżnego, która pozwala wszystkim dotrzeć do celu wygodnie i szybko. Miasto położone jest w samym środku rozległej sieci transportowej – z kluczową lokalizacją na autostradach A2 i A7, działającym przez całą dobę lotniskiem dla przelotów turystycznych i biznesowych oraz centralnym dworcem autobusowym (ZOB) dla podróżujących autobusami dalekobieżnymi. Podróżującym koleją stoją do dyspozycji bezpośrednie połączenia z wieloma krajami Europy.

Hanower jest głównym węzłem komunikacyjnym dolnosaksońskiej infrastruktury, sercem zintegrowanego rozkładu jazdy kolei Deutschlandtakt i zdobywa punkty w Regionie dzięki multimobilności, dostępnej w postaci dobrej sieci transportu publicznego, w infrastrukturze przyjaznej rowerzystom oraz w ofertach car-sharing i autobusu na żądanie „sprinti”, usłudze „na życzenie” świadczonej przez Region Hanower.

Źródło informacji: APA-OTS