Jarocin – pożar budynku gospodarczego w miejscowości Siedlemin. Błyskawiczna akcja strażaków !

W dniu 20 kwietnia 2019r. o godzinie 10:17 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Jarocinie otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Poznania o  pożarze budynku gospodarczego w Siedleminie.

AINS3449

Po dokonaniu rozpoznania wspólnie z właścicielem przystąpiono do ewakuacji pozostałej części inwentarza z budynku. W sumie ewakuowano około 70 sztuk trzody chlewnej. Jednocześnie rozpoczęto działania gaśnicze, polegające na podaniu 5 prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz 1 prąd wody w obronie przyległych garaży – w tym 1 prąd przy użyciu drabiny mechanicznej.

20190420_105452_Burst01

Nadpalone elementy konstrukcji zostały stopniowo demontowane przy użyciu sprzętu burzącego i dogaszane na pobliskim placu. Ratownicy udzielili 2 osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy , po czym przekazano je ZRM. Na miejsce przybył również patrol Policji oraz Pogotowie Energetyczne, które zdemontowało przyłącze elektryczne do budynku. Na miejsce działań zadysponowano 4 zastępy z JRG Jarocin, OSP Potarzyca,  dwa zastępy z OSP Witaszyce,  OSP Golina, OSP Zakrzew. Całkowity czas interwencji wyniósł niemal  7 godzin.

 

źródło: jarocin.psp.wlkp.pl