Poznań – Ukradł auto dla okupu. Grozi mu do 12lat!

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich odpowie za rozboje, kradzieże i jazdę samochodem pomimo zakazu sądowego. Drugi z zatrzymanych odpowie za żądanie okupu. Teraz grożą im kary nawet do 8 i 12 lat więzienia.

9 maja br. policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Tarnowo Podgórne dokonano rozboju na wędkarzu. 36-letni mężczyzna podbiegł do poszkodowanego i grożąc mu – zażądał wydania kluczyków od samochodu. Obawiając się gróźb napastnika, właściciel pojazdu dał mu kluczyki samochodowe. Rozbójnik odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna, który utracił pojazd, kilka godzin poźniej otrzymał informację, że może odzyskać auto jesli zapłaci 5 tys. złotych.

Poinformowani o tym fakcie policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zajęli się tą sprawą i przygotowali na sprawców zasadzkę. Na miejsce przekazania pieniędzy za samochód, przyjechało dwóch mężczyzn. Tam czekali na nich poznańscy kryminalni. Podejrzani natychmiast zostali obezwładnieni i zatrzymani.

Po przeanalizowaniu przez policjantów posiadanych informacji na temat zatrzymanych, okazało się że mężczyzna, który napadł na wędkarza, dopuścił się jeszcze innych przestępstw. Kilka dni wcześniej popełnił to samo przestępstwo wobec kobiety w placówce ubezpieczeniowej w Międzychodzie. Napadł również swojego pracodawcę. Ponadto mężczyzna jeździł samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzeniu pojazdów. Obecnie – decyzją sądu, przebywa w areszcie. Grozi mu teraz nawet 12 lat więzienia.

Drugi z zatrzymanych – który dzwonił do wędkarza i żądał pieniędzy za wydanie pojazdu, został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Skradzione w wyniku rozboju auto, zostało przez policjantów odnalezione i przekazane właścicielowi.

Źródło: KMP Poznań