Kalisz – Pijany potrącił pieszych i uciekał przed Policją! Został zatrzymany

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ruszyli w pościg za kierowcą osobowego seata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekający kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Okazało się, że był pijany. 30-latek jest również podejrzewany o potrącenie kobiety i mężczyzny, do którego doszło chwilę wcześniej na terenie Emilianowa.

Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 lipca br. Policjanci kaliskiej drogówki kontrolowali pojazdy na terenie Koźminka. Po godzinie 1:00 w nocy podjęli próbę zatrzymania do kontroli osobowego seata. Kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem. W pewnym momencie kierowca seata stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowcą okazał się 30-letni mieszkaniec Liskowa. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze ustalili w policyjnych systemach informatycznych, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Dokument uprawniający do kierowania pojazdami został mu zatrzymany w styczniu bieżącego roku.

Nietrzeźwy kierowca, jest również podejrzewany o potrącenie dwójki pieszych na terenie Emilianowa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letnia kobieta oraz 30-letni mężczyzna, idący poboczem drogi zostali potrąceni przez osobowego seata. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Koźminku.

30-letni mieszkaniec Liskowa usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Źródło – KMP Kalisz