Kalisz – Próbowali wymusić haracz od biznesmena – zatrzymało ich CBŚP

5 osób związanych z wymuszeniem rozbójniczym zatrzymali policjanci CBŚP z Kalisza. 4 mężczyzn i kobieta zastraszyli lokalnego przedsiębiorcę i kazali mu zapłacić 350 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych bezpośrednio po spotkaniu z biznesmenem. Wszyscy usłyszeli w prokuraturze w Ostrowie Wielkopolskim zarzuty wymuszenia rozbójniczego. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu trzech mężczyzn i kobiety. Wobec czwartego zastosowano policyjny dozór.

Policjanci CBŚP z Kalisza uzyskali informację, że do jednego z lokalnych przedsiębiorców zgłosiła się kobieta, która chciała przeprowadzić rozmowę biznesową. Podczas spotkania nagle pojawiło się czterech mężczyzn, którzy zażądali od biznesmena 35 tys. zł. Mężczyzna umówił się, że pieniądze przekaże w centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Tam doszło do spotkania i przekazania pieniędzy. Przestępcy jednak zażądali 350 tys. złotych i wyznaczyli termin zapłaty. Pokrzywdzony przedsiębiorca zgłosił się do policjantów i poprosił o pomoc.

Funkcjonariusze CBŚP razem z policjantami z Ostrowa Wielkopolskiego zorganizowali zasadzkę w centrum miasta. Kiedy doszło do spotkania jednego z mężczyzn z biznesmenem, przystąpili do akcji zatrzymania. Trzech kolejnych mężczyzn zostało zatrzymanych w samochodzie zaparkowanym nieopodal rynku.

Zatrzymani mężczyźni mają od 24 do 32 lat. Policjanci zatrzymali również 33-letnią kobietę. Wszyscy trafili do prokuratury w Ostrowie Wlkp. Tutaj usłyszeli zarzuty wymuszenia rozbójniczego, za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Źródło: KWP w Poznaniu