Leszno – Ukradł alkohol, uciekając wybił szybę w markecie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wybicie szyby w drzwiach wejściowych do jednego z leszczyńskich marketów. 26-latek staranował drzwi uciekając ze sklepu po dokonaniu kradzieży butelki alkoholu i ujawnieniu tego czynu przez pracownika ochrony. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

leszno dsc_064730 maja br. w godzinach popołudniowych dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży alkoholu i uszkodzeniu drzwi wejściowych do marketu. Z zawiadomienia wynikało, że pracownik ochrony zauważył mężczyznę, który skradł butelkę alkoholu na terenie marketu. Po przekroczeniu linii kas ochroniarz poprosił sprawcę o wydanie skradzionego mienia, a następnie o udanie się na zaplecze sklepu. Mężczyzna wydał butelkę, którą schował za paskiem spodni, jednak stanowczo odmówił udania się na zaplecze. Między ochroniarzem, a sprawcą kradzieży wywiązała się sprzeczka. Kierowniczka sklepu widząc zaistniałą sytuację, zablokowała drzwi wejściowe do sklepu, uniemożliwiając ich automatyczne otwarcie. Sprawca kradzieży w pewnym momencie wyrwał się ochroniarzowi, podbiegł do drzwi, a gdy te nie otworzyły się, wybił w nich szybę, stojącą z boku drabiną. Następnie mężczyzna uciekł w kierunku miasta.

Policjanci patrolujący centrum Leszna, po otrzymaniu od dyżurnego komunikatu o ucieczce sprawcy kradzieży i uszkodzeniu mienia zatrzymali mężczyznę. To 26-letni mieszkaniec Leszna. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Śledczy ogłosili podejrzanemu zarzut uszkodzenia drzwi wejściowych do marketu poprzez wybicie szyby, wartej co najmniej tysiąc złotych. Grozi mu do 5 lat więzienia. Dodatkowo 26-latek odpowie za kradzież sklepową.
Źródło: KPP Leszno