Kalisz – Tata (3promile) pijany za kółkiem, a mama 2 i 4 -latka też pijana w aucie!

Złotowskich policjantów zaniepokoiło nietypowe zachowanie kierowcy osobowego volkswagena. Samochód stał w poprzek drogi, a kierowca na widok policyjnego radiowozu ruszył w kierunku parkingu. Patrol zatrzymał auto do kontroli. Okazało się, że jechała nim dwie dorosłe osoby oraz dwójka małych dzieci. Samochód prowadził 30-latek, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Obok siedziała pijana matka 2 i 4 -latka jadących na tylnej kanapie samochodu. Kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień. Grozi mu do 2 lat więzienia. Zachowaniem nieodpowiedzialnej matki zajmie się Sąd Rodzinny.

31 lipca br. patrol zespołu patrolowo-interwencyjnego pełniąc służbę w Złotowie, zauważył stojącego w poprzek drogi osobowego volkswagena. Kierowca pojazdu widząc nadjeżdżający oznakowany policyjny radiowóz ruszył w kierunku parkingu. Policjanci zaniepokojeni nietypowym zachowaniem kierowcy zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało, za kierownicą golfa siedział 30-letni mieszkaniec Gminy Złotów, a na miejscu pasażera znajoma mężczyzny. Na tylnej kanapie auta siedziało dwoje dzieci w wieku 2 i 4-lata. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało w organizmie 30-latka blisko 3 promile alkoholu.

Policjanci podczas rozmowy z 24-letnią pasażerką, również od niej wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

30-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i bez prawa jazdy. Grozi mu do 2 lat więzienia. Zachowaniem nieodpowiedzialnej matki zajmie się Sąd Rodzinny. Dzieci 2 i 4-latek trafiły pod opiekę dziadków.

Źródło: KMP Kalisz