Kalisz – Pijany 65-letni kierowca został zatrzymany przez innych kierowców

Kolejny przykład obywatelskiej postawy, dzięki której wyeliminowano z ruchu nietrzeźwego kierującego. Pijany kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku zatrzymali prawo jazdy 65-latkowi.

2 sierpnia br. 34-letni mieszkaniec Zielonej Góry jechał swoim samochodem przez miejscowość Wolica. W pewnym momencie zwrócił uwagę na jadące przed nim auto marki Peugeot. Podczas próby wyprzedzania pojazdu, kierowca peugeota zajechał drogę zielonogórzaninowi. 34-latek zauważył, że auto jechało slalomem, całą szerokością jezdni. Widząc wyczyny drogowego pirata świadek postanowił natychmiast interweniować. Wyprzedził bezpiecznie pojazd i zatrzymał swoje auto na jezdni. Kiedy peugeot zatrzymał się tuż za nim, mężczyzna podszedł do niego. Od kierowcy była wyraźnie wyczuwalna woń alkoholu.

Rozmawiających mężczyzn, zauważyła przejeżdżająca tą samą drogą 47-letnia kaliszanka. Kobieta zatrzymała się, myśląc że doszło do wypadku drogowego. Kiedy zorientowała się w sytuacji, wyciągnęła kluczyki ze stacyjki peugeota uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Na miejsce został wezwany patrol policji. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 65-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Już wkrótce 65-latek usłyszy zarzut i stanie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na dłuższy czas, a także wysoka grzywna.