Konin – Zostawiła dzieci z pijanym kolegą i pijana pojechała skuterem z 10-letnim synem bo zabrakło alkoholu!

Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie zatrzymali 32-letnią kobietę, która kompletnie pijana opiekował się sześciorgiem swoich dzieci. Na dodatek pozostawiła je pod opieką równie pijanego kolegi.

Tuż przed 14:00 w poniedziałek do komisariatu w Sompolnie zadzwonili pracownicy GOPS z Wierzbinka z informacją o pijanej matce opiekującej się kilkorgiem swoich dzieci. Policjanci wraz z dwoma pracownicami GOPS natychmiast pojechali pod wskazany adres w gminie Wierzbinek.

Na miejscu zastali 37-letniego mężczyznę, który opiekował się dziećmi pod nieobecność ich matki. W pomieszczeniu stało kilka butelek po piwie i wódce. Policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu, a badanie wykazało w jego organizmie 1,7 promila alkoholu. Okazało się też, że mężczyzna poszukiwany jest do odbycia kary sześciu miesięcy więzienia. Mężczyzna powiedział mundurowym, że kobieta pojechała do sklepu wraz ze swoim 10-letnim synem.

Patrol rozpoczął poszukiwanie kobiety i po jakimś czasie zauważyli jadących skuterem dwoje ludzi. Niestety kierująca nie miała ochoty na spotkanie i pomimo sygnałów nie chciała zatrzymać się do kontroli. Kiedy policjanci zatrzymali skuter w uchwycie przy kierownicy znaleźli otwartą puszkę z piwem. Poddali kobietę badaniu na zawartości alkoholu w organizmie. Wynik był zatrważający – ponad dwa promile. Okazało się, że kobieta pojechał do sklepu po alkohol, którego zabrakło. Pod opieką miała sześcioro dzieci w wieku od dwóch miesięcy do 10 lat.

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, a wszystkie dzieci do rodzin zastępczych, gdzie pozostaną do czasu podjęcia decyzji przez sąd. Usłyszała już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia na niebezpieczeństwo osoby, nad którą miała obowiązek sprawować opiekę. Grozi jej pięć lat więzienia.

Źródło: KMP Konin