Kościan / Śmigiel – „Zrobiłem to w zemście”

Kościańscy policjanci  zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w dniu 13 marca br. telefonicznie fałszywie powiadomił personel marketu „ DINO” w Śmiglu o podłożeniu ładunku wybuchowego. Mężczyzna przyznał się do stawianego zarzutu twierdząc, że dzwoniąc był pijany i zrobił to z zemsty. Teraz za przestępstwo to grozi mu kara więzienia od 6 miesięcy do 8  lat.

W dniu 13 marca br. do marketu DINO w Śmiglu zadzwonił nieznany mężczyzna, który spokojnym głosem poinformował  pracownika sklepu, że na terenie marketu między regałami  są dwie bomby i tylko od niego zależy kiedy je zdetonuje. Po otrzymaniu tej informacji  przeprowadzono  ewakuacje sklepu, a kiedy okazało się, że informacja ta jest fałszywa sprawą  zajęli się kościańscy kryminalni.

Operacyjne ustalenia w krótkim czasie doprowadziły do zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. Zatrzymanym okazał się 25-letni mieszkaniec pow. grodziskiego w przeszłości notowany przez policję.

Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów tłumacząc się, że czynu tego dopuścił się będąc pod wpływem alkoholu oraz  w zemście za  to, że poczuł się bardzo urażony faktem, iż w miesiącu lutym br. chcąc zrobić szybkie zakupy w markecie DINO  musiał chwilę poczekać, ponieważ obsługująca go sprzedawczyni była zajęta rozkładaniem towaru.   W chwili zatrzymania podejrzany mężczyzna posiadał przy sobie telefon komórkowy z którego wykonał połączenie.

Teraz 25-latek stanie przed sądem. Za przestępstwo to grozi mu kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat .

Źródło: KPP Kościan – Artur Ustasiak