Pseudokibice Wisły Kraków napadali kibica Wielkopolski podczas Euro2016 we Francji!

Policja i Prokuratura poszukują pokrzywdzonych, którzy mogli zostać napadnięci we Francji podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Do tej pory została zatrzymana jedna osoba – pseudokibic Wisły Kraków, który napadł na kibica Reprezentacji przed meczem Polska-Portugalia. Zatrzymanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu przy wsparciu funkcjonariuszy poznańskiego SPAP-u i policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, 13 lipca br. zatrzymali 28-letniego mężczyznę, mieszkańca Krakowa, podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Francji. Przed meczem Polska-Portugalia polski kibic zamierzał kupić bilet na to spotkanie. W pewnym momencie zbliżyła się do niego grupa pseudokibiców Wisły Kraków. Jeden z nich używając przemocy, zabrał pokrzywdzonemu złoty łańcuszek o wartości 7 tys. złotych i gotówkę w kwocie 600 euro. W przypadku innych przestępstw dokonanych w podobny sposób, świadków i pokrzywdzonych prosimy o kontakt z KWP w Poznaniu pod nr tel. 61-84-130-50.

Pokrzywdzony mieszkaniec Wielkopolski po powrocie do kraju, powiadomił o wszystkim Policję. Funkcjonariusze z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców szybko ustalili personalia i adres potencjalnego sprawcy rozboju. Do zatrzymania doszło w Krakowie. 28-latek został przetransportowany do Poznania, gdzie ostatecznie usłyszał zarzut rozboju. Podczas przeszukania mieszkania i pojazdu zatrzymanego, policjanci odzyskali złoty łańcuszek oraz zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę (euro i złotówki).

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Za przestępstwo rozboju Kodeks Karny przewiduje do 12 lat więzienia.

Źródło: KWP Poznań