Leszno – nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy na 6 miesięcy

W marcu br. w małej miejscowości na terenie gminy Rydzyna „wpadł” na policyjnym radarze, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 60km/h. To nie przeszkodziło 41-letniemu mieszkańcowi gminy Rydzyna, w tym aby dalej jeździć samochodem, a w ostatnim czasie spowodować kolizję. Prawo jazdy odzyska prawdopodobnie dopiero po 6 miesiącach.

na zdjęciu policyjne sygnały świetlne na dachu radiowozu

W marcu br. policjanci z leszczyńskiej drogówki zatrzymali w Moraczewie w gminie Rydzyna kierującego audi, który jechał z prędkością 113km/h, gdzie można poruszać się z prędkością do 50km/h. Piratem drogowym okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Rydzyna. Wówczas mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W miniony weekend (25 maja br.) tuż przed północą do leszczyńskiej Policji zgłosił się młody mężczyzna informując, że chwilę wcześniej jadąc jednokierunkową ul. Narutowicza w kierunku Rynku kierujący przed nim Audi A6 w pewnym momencie zatrzymał się, po czym zaczął cofać uderzając w renault, którym kierował zgłaszający. Kierowca audi wysiadł z pojazdu i wyzwał kierowcę renault, a następnie odjechał.

Godzinę później policjanci napotkali na jednej z ulic miasta kierującego Audi A6. Wtedy okazało się, że kierowca ma zatrzymane na okres 3 miesięcy prawo jazdy.

W związku z powyższymi ustaleniami policjanci skierują do Sądu Rejonowego w Lesznie wniosek o ukaranie 41-latka za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz za nie posiadanie dokumentu uprawniającego do jazdy samochodem. Natomiast dodatkowo Policja skieruje do wystawcy prawa jazdy informację, na podstawie której miejscowy starosta zatrzyma kierowcy prawo jazdy na kolejne 3 miesiące.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl