Piła – Bieg Pokoleń, czyli „Raz do Roku Wokół Bloku”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wzięli udział w XIV edycji Biegu Pokoleń pn. „Raz do Roku Wokół Bloku”. Impreza ma na celu integrację międzypokoleniową, ale również to okazja do wspólnego świętowania dnia 1 czerwca. Funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji i niespodzianek.

Każdego roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka spotykają się ludzie dobrej woli ze Spółdzielnią Mieszkaniową Lokatorsko – Własnościową w roli głównej, Władzami Miasta, dziś reprezentowanymi przez Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego i Zastępcę Prezydenta Miasta Piły Beatę Dudzińską, instytucjami, służbami mundurowymi, parafią, szkołami: Zespołem Szkół nr 3 i Szkołą Podstawową nr 7 oraz przedszkolami nr 12, 13 i 18 – na wspólnej imprezie, której głównym celem jest dobra zabawa dzieci, bieg międzypokoleniowy i świętowanie Dnia Dziecka. Tak też stało się dzisiaj, pobiegły dzieci i dorośli.

blo6

Podczas festynu, w związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, policjanci przygotowali dla dzieci konkursy i quizy z zakresu bezpieczeństwa. Dla najmłodszych czekało wiele atrakcji i niespodzianek w postaci słodkości, elementów odblaskowych, książeczek edukacyjnych. Z okazji Dnia Dziecka policjantki również malowały buźki najmłodszym uczestnikom happeningu.

Impreza ma na celu integrację międzypokoleniową, grup zawodowych, społecznych oraz ukazania partnerstwa lokalnego samorządu, Policji, placówek oświatowych, kulturalnych, wychowawczych, jednostek organizacyjnych resortu spraw wewnętrznych, jak również profilaktykę w zakresie uzależnień wśród osób w każdym wieku.

blo4Źródło: KPP Piła