Miał 4 promile i po pijaku jechał Renault Clio został zatrzymany przez Policję! Teraz odpowie przed sądem

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile przeprowadzili na terenie powiatu pilskiego akcję „Piesi”. Podstawowymi założeniami zakończonych działań było ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych oraz skuteczna poprawa ich bezpieczeństwa. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego Renault Clio, który w wydychanym powietrzu miał blisko 4 promile!

16 marca br. od wczesnych godzin porannych kilkunastu funkcjonariuszy pilskiej drogówki prowadziło na terenie powiatu pilskiego akcję „Piesi”. Podczas realizowanych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych oraz  prawidłowe zachowanie kierowców w obrębie oznakowanych przejść.

W trakcie realizowanych działań funkcjonariusze ujawnili aż 33 pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, przechodząc w miejscach niedozwolonych. Piesi najczęściej tłumaczyli się tym, że zamyślili się, czy bardzo im się spieszyło.

18 marca br. w godzinach porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy na terenie gminy Łobżenica zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault Clio, którym podróżował 40-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Podczas badania trzeźwości okazało się, że kierowca w wydychanym powietrzu miał blisko 4 promile alkoholu! Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyźnie dokumenty uprawniające do kierowani pojazdem. Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na określony okres, wysoka kara grzywny oraz kara więzienia do kilku lat.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski…

Pilscy funkcjonariusze zapowiadają, że działania mające na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących będą nadal kontynuowane!!!

Ku przestrodze… Co grozi za jazdę samochodem po pijaku?

Źródło: KPP Piła – podkom. Żaneta Kowalska