Mocne uderzenie CBŚP w poznańskie agencje towarzyskie FILM

CBŚP przeprowadziło zmasowane działania, likwidując pięć agencji towarzyskich działających w centrum Poznania. Rozbito także zorganizowaną grupę przestępczą, o kierowanie którą podejrzana jest „Kama”. Do sprawy zatrzymano 13 osób, którym w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu przedstawiono zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób kobiety były werbowane do pracy w agencjach.

308-242165

Policjanci z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że na terenie Poznania działają agencje towarzyskie, w których podejrzani mogą zajmować się sutenerstwem. Nielegalna działalność była prowadzona pod szyldem salonów SPA. Dzięki policjantom CBŚP oraz prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zebrano wstępne informacje, z których wynikało, że podejrzani z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu i mogli zarobić blisko milion złotych.

Według śledczych całym „interesem” zarządzała Ewa D. ps. „Kama”, która miała organizować pracę nie tylko kobietom, ale także ochroniarzom. Wszystko wskazuje na to, iż przez dwuletni okres działania agencji mogło tam „pracować|” nawet 100 kobiet.

308-242163

Skoordynowane działania, podczas których zlikwidowano agencje towarzyskie rozpoczęły się w kilku miejscach o tej samej godzinie. Wówczas to, policjanci CBŚP z Poznania, Łodzi, Opola, Bydgoszczy, Wrocławia i Gdańska, przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Poznaniu weszli do obiektów, zamykając tym samym 5 agencji towarzyskich. Działania zostały przeprowadzone w ścisłym centrum Poznania. Dodatkowo dwie osoby zostały zatrzymane na terenie Wrocławia i Gdańska.

308-242161

Do sprawy łącznie zatrzymano 13 osób (3 mężczyzn i 10 kobiet) oraz zabezpieczono telefony komórkowe i sprzęt komputerowy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce. W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, wszystkim podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z nierządu innych osób, jedna podejrzana usłyszała zarzut kierowania grupą, a jedenastu grozi odpowiedzialność za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Decyzją sądy dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

308-242164

Warto podkreślić, że śledztwo jest w początkowej fazie i ustalane są dokładnie szczegóły procederu. Śledczy ustalają także majątek należący faktycznie do podejrzanych, w celu pozbawienia ich mienia zgromadzonego w trakcie prowadzenia niezgodnej z prawej działalności. Źródło: KWP Poznań