Podejrzany o kradzież stulecia wypuszczony na wolność – konferencja Biura Rutkowski

Jak informuje naszą redakcję Biuro Rutkowski, jutro zorganizowane będzie spotkanie dla dziennikarzy w związku z wydarzeniami dotyczącymi gigantycznej kradzieży, jakiej dopuścił się mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego, Sławomir K., na terenie Berlina. Konferencja prasowa odbędzie się 13 marca 2019r. o godzinie 13:30 w hotelu SCANDIC w Gdańsku, ul. Podwale Grodzkie 9.

Biuro Rutkowski przypomina, że w tej sprawie odbył się 27 lutego br. briefing prasowy Krzysztofa Rutkowskiego przy Prokuraturze Rejonowej w Pruszczu Gdańskim. Podczas jutrzejszego spotkania z udziałem poszkodowanej, p. Beaty Bagińskiej, omówiona zostanie sytuacja, która powstała po uchyleniu przez Sąd Odwoławczy aresztu dla podejrzanego, Sławomira K. i wynikające przez to możliwości mataczenia i tworzenia fałszywych dowodów przez niego oraz osoby, które, według informacji poszkodowanej, mogły mu pomagać. 13 marca 2019r. o godzinie 9:00 w Pruszczu Gdańskim odbędą się czynności przy udziale osób mogących mieć związek z przedmiotową kradzieżą.

Podczas jutrzejszej konferencji Krzysztof Rutkowski odniesie się również do przeniesienia sprawy Iwony Wieczorek do Archiwum X Policji.