Szamotuły – Jak tłumaczył policjantom, ukradł rower przez pomyłkę! Teraz 49-latek może trafić za kratki

Do 5 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Ostroróg, który jest podejrzewany o kradzież roweru. Skradziony jednoślad został odzyskany przez dzielnicowych i wrócił do rąk właściciela.W miniony weekend policjanci z Szamotuł otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru. Z ustaleń wynikało, iż w piątek (9 marca br.) złodziej ukradł jednoślad z terenu posesji w Ostrorogu. Poszkodowany wycenił wartość strat na około 1000 zł.

Sprawca przestępstwa nie był znany. Dzielnicowi z Posterunku Policji w Obrzycku szybko ustalili jednak, kto mógł ukraść rower. Tego samego dnia, w którym do komendy wpłynęło zawiadomienie o przestępstwie, dzielnicowi odzyskali skradziony jednoślad. Podejrzewanym o jego kradzież był 49-letni mieszkaniec gminy Ostroróg. To na terenie jego posesji znajdował się skradziony pojazd.

Dzięki interwencji Policji jednoślad wrócił do właściciela. 49-latek usłyszał natomiast zarzut kradzieży. Mężczyzna mówił policjantom, że zabrał rower przez pomyłkę. Przyznał się jednak do zarzucanego czynu. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka. Źródło: KPP Szamotuły