Nowy Tomyśl – Mundurowi opowiadali dzieciom o swojej pracy oraz o zasadach bezpieczeństwa

Nowotomyscy policjanci uczestniczyli wczoraj w rodzinnej imprezie rekreacyjnej, której organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu. Mundurowi opowiadali dzieciom o swojej pracy oraz przekazali im podstawowe zasady, którymi należy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje.

nowy tomyśl dsc_0005_kopiowanie

28 lipca 2016 roku w gospodarstwie agroturystycznym „Klimkowa Osada” odbył się festyn rodzinny, którego głównym organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu. Jego celem było promowanie prawidłowych więzi i kontaktów między dzieckiem, jego rodziną i środowiskiem. Policjanci wraz z OPS-em z Nowego Tomyśla oraz aktorami Łódzkiego Teatru „MUZA
próbowali pokazać najmłodszym uczestnikom właściwe wzorce relacji pomiędzy dzieckiem i rodzicem.

nowy tomyśl dsc_0015_kopiowanie

Na dzieci czekało wiele atrakcji. Należały do nich między innymi wspólne gry i zabawy, przejażdżki bryczką oraz konkursy z nagrodami. Kolejny raz okazało się jednak, że ogromną „frajdę” dzieci miały podczas spotkania z umundurowanymi policjantami, którzy opowiadali o swojej codziennej pracy.  Funkcjonariusze przekazywali dzieciom podstawowe zasady, jakimi powinni się kierować, podczas letniego wypoczynku, aby tegoroczne wakacje minęły spokojnie, radośnie i przede wszystkim bezpiecznie. Kolejny raz okazało się, że jedną z największych atrakcji dla dzieci była możliwość zwiedzania policyjnego radiowozu.

Należy tutaj wspomnieć, że impreza odbyła się w ramach projektu „Zdrowa rodzina-nie zna przemocy”.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl