Nowy Tomyśl – Pijany zaatakował psa siekierą

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Nowy Tomyśl, który zaatakował swojego psa siekierą. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

18 kwietnia 2016 roku kilka minut po godzinie 11, dyżurny nowotomyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z podnowotomyskich miejscowości, młody mężczyzna próbuje zabić swojego psa. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zauważyli mocno zakrwawionego, leżącego przy budzie owczarka niemieckiego. Tuż obok, na pniaku siedział sprawca.

Mundurowi ustalili, że młody mężczyzna wpadł w amok, chwycił siekierę, która leżała obok i zaczął nią uderzać czworonoga po głowie po tym, jak ten ugryzł go w dłoń. Jak się później okazało, agresywne zachowanie psa było jedynie swoistą obroną przed agresją skierowaną na zwierzę przez jego pijanego właściciela.

Dzielnicowi zatrzymali 32-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grożą mu 2 lata więzienia.

Pies z obrażeniami czaszki znajduje się pod opieką weterynarza. „Wszystko wskazuje na to, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – mówi Przemysław Podleśny – Rzecznik Policji w Nowym Tomyślu

Źródło: KPP Nowy Tomyśl – Przemysław Podleśny