Oborniki – Trzy zatrzymane prawa jazdy w jeden dzień

Policjanci z obornickiej drogówki jednego dnia zatrzymali dwa prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości na terenie zabudowanym oraz jedno prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.
16 lipca br. około godziny 12:20 na drodze K-11 w miejscowości Ruda doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów.
Z wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący samochodem Seat, 36-letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu stojącego w zatorze drogowym i chcąc uniknąć zderzenia z nim zjechał na lewy pas ruchu wyniku czego uderzył czołowo w pojazd marki Opel Vectra, następnie uderzył w stojący przed nim pojazd marki Opel Astra.
Na wskutek tego zdarzenia pasażerka seata z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.
Przeprowadzone badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że kierujący pojazdami mężczyźni w chwili zdarzenia byli trzeźwi.
36-letni mieszkaniec gminy Obornik stracił prawo jazdy za stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym.
Następne dwa prawa jazdy policjanci z obornickiej drogówki zatrzymali w miejscowości Gorzewo.
W ręce pełniących w tym dniu służbę funkcjonariuszy drogówki najpierw wpadł 22-letni mieszkaniec gminy Obornik, który kierował motocyklem marki Suzuki. Na terenie zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył więc o ponad 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a w związku z przekroczeniem prędkości ponad 50 km/h policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdem.
Kolejna osoba została zatrzymana około godziny 17:25 również w miejscowości Gorzewo. 44-letnia mieszkanka powiatu chodzieskiego, która kierowała samochodem marki VW Passat, na terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 113 km/h. Kobieta został ukarana mandatem karnym, a w związku z przekroczeniem prędkości ponad 60 km/h policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania pojazdem.
Wobec sprawców wykroczeń zostanie wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące zatrzymania uprawnień.
Źródło: KPP Oborniki