Ostrów Wlkp. – Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, wracając po służbie do domu, zauważył kierującego motorem, którego tor jazdy wskazywał, że może się znajdować pod wpływem alkoholu. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjant zadzwonił pod numer alarmowy policji, a następnie uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę.

W poniedziałek, jeden z policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ostrowskiej komendy, w czasie powrotu ze służby do domu, jadąc drogą krajową nr 25, zauważył kierującego motorem, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjant, działając dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego zadzwonił natychmiast pod numer alarmowy policji i poinformował dyżurnego o zaistniałym fakcie. Z racji, że kierujący znajdował się już na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, dyżurny ostrowskiej komendy natychmiast powiadomił tamtejszych policjantów.

Wykorzystując moment, kiedy kierujący zatrzymał się na poboczu drogi, policjant ostrowskiej komendy podszedł i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Niedługo później, na miejscu zjawili się funkcjonariusze kaliskiej drogówki. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego i potwierdzili, że jechał on „na podwójnym gazie”.

Godna naśladowania postawa ostrowskiego policjanta, potwierdza tezę, że „policjantem się jest, a nie bywa”.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp. – st. post. Patrycja Lichtarowicz