Pijany kierowca TAXI dodatkowo 16 mandatów dla jego kolegów „po fachu” to efekt kontroli tzw. „tarfiarzy” w Poznaniu

Wydział Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu we współpracy z Urzędem Miasta Poznania i Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Poznaniu przeprowadził na terenie miasta Poznania własne działania kontrolne ,, TAXI ”. Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym m.in. przez kontrolę stanu technicznego pojazdów Taxi oraz sprawdzenie prawidłowości poboru opłat z tytułu świadczenia usług na terenie miasta Poznania w celu wyeliminowania z rynku nieuczciwych przedsiębiorców.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze kontrolowali:

–  posiadanie przez kierujących aktualnych licencji na wykonywanie krajowego zarobkowego przewozu osób taksówką osobową lub potwierdzeń złożenia wniosków o wydanie zezwolenia zgodnie z Ustawą o warunkach wykonywania krajowego drogowego przewozu osób

– posiadanie przez kierujących innych dokumentów uprawniających do kierowania i użytkowania taksówki ( legalizacja taksometru, badania lekarskie, psychologiczne)

– stan techniczny pojazdów

– trzeźwość

– wyposażenie pojazdu w kasy fiskalne oraz prawidłowe oznakowanie pojazdu wynikające z Ustawy Rady Miasta Poznania z dnia 21.03.2006 roku.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 105 pojazdów Taxi,  nałożyli 16 mandatów,   ujawnili również 1 kierującego znajdującego się w stanie nietrzeźwości. Policjanci zapowiadają kolejne takie kontrole, a jednocześnie apelują do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów i zachowanie na drogach ostrożności. Źródło: KMP Poznań