Piła – Babcia i wujek spali pijani, a 4-latek kąpał się bez opieki w Zalewie Koszyckim!

Pilscy policjanci prowadzą postępowanie wobec dwóch osób, które będąc nietrzeźwe opiekowały się czteroletnim dzieckiem. Dzięki zgłoszeniu mieszkanki Piły i interwencji policjantów nie doszło do tragedii. Nieodpowiedzialnym opiekunom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 1 lipca 2016 r. przed godziną 18-tą nad Zalewem Koszyckim w Pile. Interwencję zgłosiła mieszkanka Piły, która w trakcie spaceru zauważyła kąpiące się dziecko bez opieki dorosłych. W pobliżu plaży rozbity był namiot, w którym spali opiekujący się czteroletnim chłopczykiem babcia i wujek. Osoby te policjanci przebadali na zawartość alkoholu. Okazało się, że są nietrzeźwe, kobieta miała ponad 2 promile, natomiast mężczyzna ponad 2,5 promila. Chłopczyk został przebadany przez wezwane pogotowie ratunkowe. Policjanci ustalili jego matkę, która przyjechała na miejsce i zaopiekowała się synkiem.

Nieodpowiedzialnym opiekunom, mieszkańcom Piły, kobiecie w wieku 64 lat, mężczyźnie 35 lat,  za narażenie na niebezpieczeństwo dziecka pozostającego pod ich opieką grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Piła