Piła – Kłusownicy trafili do aresztu

Policjanci z Piły wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch kłusowników. Mężczyźni, którzy nie byli uprawnieni do rybactwa zarzucili na jeziorze Kopcze dwie sieci do połowu ryb. Teraz odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne postępowanie, oprócz zarzutów kłusownictwa jeden z mężczyzn usłyszał też zarzut nielegalnego posiadania narkotyków zagrożony karą do trzech lat pozbawienia wolności.

308-248812 308-248813 308-248814

Dzięki czujności wędkarzy przebywających nad jeziorem Kopcze 17 maja br. zlikwidowano dwie nielegalnie zastawione sieci rybackie. Sprawcy uciekając z miejsca przestępstwa porzucili samochód, sprzęt, ponton oraz inne narzędzia. Funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej i Policji wyjęli ok. 100 kg. ryb. Straty na szkodę Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile oszacowano na około półtora tysiąca złotych.

20 maja br. funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie zbiornika wodnego zarzucali sieci i nielegalnie łowili ryby. W trakcie zatrzymania okazało się, że jeden z mężczyzn posiada przy sobie narkotyki. 25-letni kłusownik miał przy sobie blisko 4 gramy marihuany i 30 tabletek extazy. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl