Piła – Policja przejęła kontrabandę! Zabezpieczono nielegalny tytoń i tabletki na potencje

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zwalczający przestępczość gospodarczą udaremnili wprowadzenie do obrotu ok. 35 kg krajanki tytoniowej oraz kilkadziesiąt sztuk tabletek na potencję. Zatrzymany w sprawie to 59-letni mieszkaniec Piły. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 27 tys. złotych. Mężczyźnie grozi wysoka kara finansowa i do 3 lat więzienia.

6 lutego br. funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą pilskiej jednostki Policji przeprowadzili działania na ternie miasta Piły wymierzone w przestępczość akcyzową.

327-155104

Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Piły może być w posiadaniu znacznych ilości wyrobów akcyzowych nie oznaczonych polskimi znakami akcyzy skarbowej. W czasie przeszukań funkcjonariusze w samochodzie, na działce oraz w mieszkaniu 59-latka ujawnili i zabezpieczyli łącznie 35 kg krajanki tytoniowej, 80 sztuk papierosów zza wschodniej granicy oraz 52 sztuki tabletek na potencję. Mężczyzna nie posiadał wymaganego pozwolenia na handel lekami.

Wartość podatku akcyzowego jaki straciłby Skarb Państwa, gdyby nielegalny towar trafił na rynek oszacowano na blisko 27 tys. zł.

Zatrzymany w przeszłości był już karany za przestępstwa skarbowe akcyzowe. Usłyszał zarzuty z Kodeksu karnego skarbowego oraz ustawy Prawo farmaceutyczne. Za popełnione czyny grozi mu wysoka kara finansowa oraz do 3 lat pozbawianie wolności. Źródło: KPP Piła