Piła – policjanci uwierzytelnili i ujawnili 1500 kg nielegalnego tytoniu

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli prawie 1500 kg suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany w tej sprawie 35-latek nielegalny towar przewoził samochodem dostawczym. Policjanci szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięgają ponad 660 tyś. złotych. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą interesowali się mieszkańcem Łodzi, który mógł posiadać znaczną ilość nielegalnego tytoniu. Ich podejrzenia okazały się trafne. Funkcjonariusze z Piły na początku maja br. na terenie powiatu toruńskiego zatrzymali do kontroli Fiata Ducato, w którym jechał 35-latek. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli 50 sztuk balotów suszu tytoniowego w postaci liści tytoniu. Łącznie jest to blisko 1500 kg suszu. Gdyby nie działania pilskich policjantów na nielegalnej działalności mężczyzny Skarb Państwa mógłby stracić ponad 660 tys. zł.

Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze dalej nad nią pracują i wyjaśniają szczegóły działalności zatrzymanej osoby. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl