Piła – Policjanci zatrzymali poszukiwanego za rozbój

Policjanci z Poznania i Piły zatrzymali 21-latka poszukiwanego listem gończym w związku rozbojem, do którego doszło w ubiegłym roku. Mężczyzna został zatrzymany na dworcu w Pile. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej w Pile 22 marca br. zatrzymali 21-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Podejrzany ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od września ubiegłego roku.  Jest on podejrzany o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci ZPC zajęli się tą sprawą od lutego br. tropiąc poszukiwanego, pojechali do Bydgoszczy.

Tam ustalili, że uciekinier wsiadł do pociągu i jest w drodze do Piły. Wobec tego kryminalni skontaktowali się z kolegami z Piły. Poinformowali ich o dokładnym rysopisie poszukiwanego i przewidywanym czasie przyjazdu. Gdy pociąg przyjechał do Piły, na peronie czekali już policjanci. Bez problemu zatrzymali zaskoczonego 21-latka. Trafił do tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Źródło: KWP Poznań – Maciej Święcichowski