Ostrów Wielkopolski – mając 2,5 promila wiózł dzieci do przedszkola !

Policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którzy wiózł samochodem dwoje dzieci. Kierujący tłumaczył funkcjonariuszom, że chciał zawieźć je do przedszkola. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 32-latek został zatrzymany, grozi mu kara do 2 lat więzienia.

29 kwietnia br. około godziny 9:00 w miejscowości Śliwniki na jednym ze skrzyżowań doszło do niebezpiecznej sytuacji. Mężczyzna, który kierował osobowym golfem będąc na jednym ze skrzyżowań najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wypadł z tej drogi i wjechał do przydrożnego rowu.

W aucie, oprócz kierowcy znajdowało się dwoje dzieci w wieku 3 i 4 lat. Gdy na miejsce dojechali policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 32-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do policyjnego aresztu, natomiast dzieci trafiły pod opiekę rodziny.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysokie świadczenie pieniężne na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach.

źródło : wielkopolska.policja.gov.pl