Gniezno – Znalazł portfel wypchany gotówką… Oddał roztragnionej właścicielce

Pan Maciej, uczciwy mieszkaniec Wełnicy koło Gniezna znaleziony w okolicy targowiska miejskiego portfel z większą ilością pieniędzy i dokumentów przyniósł na policję. Dzięki niemu właścicielka będzie miała spokojne święta. Pamiętajmy o ostrożności i nie uleganiu przedświątecznemu roztargnieniu, bo nie każda historia ma tak dobre zakończenie jak ta.

Policjanci po raz kolejny przypominają o ostrożności i nie uleganiu przedświątecznemu roztargnieniu. Powodem takiego roztargnienia może być np. utracony portfel. I nie oznacza to, ze staniemy się ofiarą przestępstwa, często sami w roztargnieniu zostawiamy lub gubimy swoją własność.

Tak właśnie stało się w przypadku trzydziestokilkuletniej gnieźnianki, która w okolicy targowiska miejskiego przy ul. Warszawskiej w Gnieźnie zgubiła wczoraj swój portfel z zawartością większej ilości pieniędzy, dowodu osobistego, karty płatniczej itp.

Na szczęście uczciwy znalazca Pan Maciej – mieszkaniec Wełnicy przyniósł zgubę na policję, a niedługo później zgłosił się po niego mąż właścicielki, który podziękował za przekazanie zguby. Z policyjnej praktyki wynika, że często portfele „giną” w sklepach w trakcie robienia zakupów lub zaraz po nich.

Zdarza się, że w trakcie pakowania zakupów portfel zostanie odłożony obok i… już do nas nie wróci.

Pamiętajmy o ostrożności, bo nie każda historia ma tak dobre zakończenie jak ta powyżej.

KPP Gniezno – Anna Osińska