Pleszew – Groźny pożar w Kowalewie – mężczyzna uratowany z płomenii przez sąsiada

Do groźnego pożaru doszło 10 sierpnia w Kowalewie. Znajdującego się w płonącym mieszkaniu mężczyznę w ostatniej chwili uratował sąsiad.

Ogień zauważono około godziny 21.30, w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Bolesława Chrobrego. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy gaśnicze oraz podnośnik SH-24 z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Pleszewie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie.

Zanim strażacy dotarli na miejsce mieszkańcy zagrożonego budynku wyszli na zewnątrz. Jeden z nich wrócił jednak do płonącego mieszkania i wyciągnął z niego śpiącego mężczyznę.

Pleszew 2016081002

Prowadzona przez pleszewskich i kowalewskich strażaków akcja gaśnicza polegała na podaniu do palącego się pomieszczenia dwóch prądów piany – jednego przez okno i jednego od strony korytarza. Jednocześnie strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej uratowanemu mężczyźnie i bohaterskiemu sąsiadowi, których przekazano następnie przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Po opanowaniu pożaru pomieszczenia przewietrzono i oddymiono, a na zakończenie działań sprawdzono je kamerą termowizyjną.

Działania ratownicze i gaśnicze trwały prawie półtorej godziny, natomiast przyczyny pojawienia się ognia ustala pleszewska policja.

Źródło: PSP Pleszew, Fot. sekc. Maciej Dajczak – KP PSP Pleszew