Policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas wakacji

W trakcie wakacji, kiedy jest czas beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa. A to wszystko w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

318-252882 318-252887 318-252894

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koninie wykorzystują każdą możliwą okazję by z mieszkańcami oraz turystami rozmawiać o bezpieczeństwie . Od początku wakacji policjanci wzięli udział w różnego rodzaju festynach oraz kontrolach letnich miejsc wypoczynku. Podczas spotkań głównym poruszanym tematem jest bezpieczeństwo na terenach wodnych. W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze przypominają jakie zagrożenia może nieść za sobą rekreacja wodna.

Policjanci podczas kontroli półkolonii, które wykonują wspólnie ze strażakami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poza sprawdzeniem czy dzieciom tam przebywających nic nie zagraża przypominają o zasadach bezpieczeństwa. Dotychczas odwiedzono ośrodek SUN SPORT Mrówki w Kownatach, Szkołę Podstawową w Patrzykowie, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy GWAREK w Ślesinie oraz Ośrodek Wypoczynkowy DELFIN w Półwiosku Starym. Podczas kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.

Policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać m. in. zagrożenia tj. informacje o zaobserwowanych tzw. „dzikich kąpielisk”, miejscach niebezpiecznych na terenach wodnych czy przypadki utonięć.

źródło: konin.policja.gov.pl